top of page


Tervetuloa Lapin Metsämuseoyhdistyksen vuosikokoukseen Lapin Metsämuseolle (Metsämuseontie 7, Rovaniemi) 27.4.2023 klo 18. Lapin Metsämuseossa puhaltaa muutosten tuulet. Nyt toiminnan painopisteenä on kehittäminen. Kehitetään johtamista, toimintaa, palveluita, näyttelyitä, yhteistyötä, markkinointia ja koko aluetta paremmin jäseniä, yleisöä ja paikallisia yrityksiä palvelevaksi. Tavoitteena on, että 1.6.2023 jää historiaan viimeisenä avajaispäivänä, koska ovia ei enää suljeta syksyllä, vaan Lapin Metsämuseo tunnetaan jatkossa myös upeana talvikohteena ja tapahtumapaikkana. Toivomme jäsenten aktiivista osallistumista vuosikokoukseen joko paikanpäällä tai etänä. Mikäli osallistut etänä, ilmoittaudu vähintään viikkoa ennen kokousta, jotta ehdimme järjestää vaalisalaisuuden säilyttävän äänestysmahdollisuuden. Paikalla olijoille tarjoamme kahvit ja pientä iltapalaa. Yhdistyksen vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat ja muut yhdistyksen toimintaan liittyvät asiat. ASIALISTA 1. Kokouksen avaus, puheenjohtajan ja sihteerin valinta 2. Asialista, laillisuus ja päätösvaltaisuus 3. Pöytäkirjantarkastajien ja ääntenlaskijoiden valinta 4. Toimintakertomuksen vahvistaminen 5. Tilinpäätös ja tilintarkastajan lausunto 6. Tilinpäätöksen vahvistaminen ja vastuuvapauden myöntäminen hallitukselle 7. Päätetään jäsenmaksuista vuodelle 2023 8. Päätetään sääntömuutoksesta 9. Valitaan tilintarkastaja ja varatilintarkastajat vuodelle 2023 10. Päätetään hallituksen jäsenille maksettavista korvauksista ja palkkioista 11. Hyväksytään toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2023 12. Valitaan hallituksen jäsenet 13. Valitaan hallituksen puheenjohtaja 14. Valitaan sihteeri ja rahastonhoitaja 15. Muut asiat 16. Kokouksen päätös Lähetämme kokousasiakirjat ilmoittautuneille jäsenille. Ilmoittaudu 24.4. mennessä!Comments


bottom of page